Máte e-shop a řešíte do čeho balit?

V roce 2016 bylo přibližně 36 200 e-shopů, který odeslali miliony různých produktů. Většina řeší jak tyto produkty správně zabalit, aby došli svým zákazníkům nepoškozené a reprezentovali kvalitu e-shopu. Řešíte to také? Máme pro vás pár typů z praxe od e-shopů, pro které jsme vyráběli kartonové obaly.

 

Prvním příkladem je e-shop mujbaseus.cz, jehož sortimentem jsou různé doplňky pro telefony značky Apple. Jedná se o ochranná skla na displej, různé pouzdra, kabely k telefonům, držáky do auta a mnoho dalšího.

 

E-shop mujbaseus.cz

 

Jejich zboží je ve většině případů malé, lehké a hlavně rozměrově různorodé. Z počátku používali jednotný styl krabice o rozměrech A4 (50 mm výšky). Díky nízké výšce lze využít přepravu u České pošty doporučená zásilka, která limituje rozměry pro tento typ zásilky výškou max. 50 mm. Svou velikostí byla krabice předimenzovaná, při objednání jednoho skla nebo dvou držáků byla krabice skoro prázdná, což prodražovalo cenu na zabalení zboží.

 

Pro optimalizaci ceny balení, jsme navrhli tři druhy krabice z našeho sortimentu, taky aby pokryli menší objednávky např. jednoho kusu ochranného skla tak i větší objednávky. Tyto výsekové krabice dodáváme v rozloženém stavu. Jednoduchým způsobem bez pomoci lepidel nebo lepicích pásek se složí a jsou připraveny k zabalení zboží.

 

Jedná se o výsekovou krabici o vnitřním rozměru 270x210x35 mm. Je vyrobena z kvalitní třívrstvé lepenky, která zaručuje dostatečnou ochranu před poškozením.

 

Výseková krabice 270x210x35 mm Výseková krabice 270x210x35 mm Výseková krabice 270x210x35 mm

 

Další výseková krabice je o vnitřním rozměru 210x110x25 mm. Tato menší krabice je určená právě pro malé objednávky. Vyrobena je mikrovlny a skládá se stejně jednoduchým způsobem jako větší krabice. Pevnost mikrovlny je nižší než u třívrstvé lepenky, ale pro malé rozměry krabice je více než vyhovující.

Třetí výseková krabice je o vnitřním rozměru 305x215x45 mm. Stále se vejdeme do výšky 50mm stanovenou Českou poštou. Tyto větší krabice se používají pro držáky mobilních telefonů, které mají větší výšku, nebo se jedná o více kusovou objednávku.

Výsekovou krabici o vnitřním rozměru 270x210x35 mm si oblíbil i další e-shop, který se zaměřuje na prodej oblečení. Nejdříve využíval balení do neprůhledných pytlů. Levné a rychlé zabalení. Jelikož se chtěl odlišit od ostatních e-shopů prodávajících oblečení, využil naší nabídky výsekových krabic a vybral tři druhy krabic.

O jedné jsme psali výše a druhá krabice je o rozměru 300x215x60 mm a třetí o rozměru 375x295x115 mm. Podle různé velikosti a výšky jsou určené pro malé i větší objednávky různého typu oblečení.

 

 Výseková krabice - balení triko Výseková krabice - balení košile Výseková krabice - balení ponožky

 

Klopové krabice malých vnitřních rozměrů 195x90x90 mm jsme vyráběli pro e-shop svetsoucastek.cz. Zaměřují se na prodej elektronických součástek např. čipy, rezistory, tranzistory, kondenzátory a další drobné součástky, v sortimentu ale mají i produkty pro domácnosti, nářadí nebo měření.

 

Světsoučástek.cz

 

Tato malá klopová krabice je právě určená pro zasílání drobných elektrosoučástek, které jsou zabalené zvlášť do samostatných označených sáčků. V jedné objednávce může být tedy např. 5 rezistorů, 10 tranzistorů a 5 kondenzátorů. Krabice je tedy ideální právě pro takové objednávky, klopová krabice se rychle složí, zabalí, nalepí štítek a je připravena k expedici.

  Klopová krabice 190x90x90 mm - světsoučástek Klopová krabice 190x90x90 mm - světsoučástek

Nezabýváme se jen výrobou krabic, e-shopu intena.cz zabývající se prodej českého nábytku jsme dodávali ochranné rohy z pětivrstvé lepenky pro ochranu postelí, nábytku při přepravě.

 

Intena nábytek

 

Docházelo k poškozování rohů při manipulaci vysokozdvižným vozíkem a tyto rohy eliminují případné škody choulostivých částí nábytku.

  Jednoduchý roh - Intena.cz Jednoduchý roh - Intena.cz

 

Výroba kartonových krabic je činnost, kterou děláme s velkým nadšením a věnujeme jí plné nasazení. Proto pokud si nejste jisti výběrem vhodného materiálu pro přepravu vašich produktů nebo potřebujete jakýmkoliv způsobem poradit, tak nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo e-mailu.

 

Budeme se těšit

Tým PB boxs