Rozdíl mezi Kraftliner a Testliner

V dnešním článku bychom vám rádi nastínili rozdíl mezi kraftovým a testlinerovým krycím papírem u vnější vrstvy lepenky, která se používá pro výrobu klopových krabic, výsekových krabic a dalších výrobků z vlnité lepenky. V nadcházejících odstavcích se dozvíte, jaký je rozdíl mezi kvalitou, cenou a používání krabic z kraftlineru a testlineru.

Hlavní rozdíly v kvalitě

Kraftliner versus Testliner

Krycí papír Testliner se vyrábí ze 100% recyklovaného papíru, tudíž se jedná o nižší kvalitativní třídu materiálu. Oproti Kraftlineru poskytuje menší ochranné vlastnosti a nižší odolnost proti průtlaku či proražení krabice. Není příliš vhodný v případě, kde dochází ke klimatickým změnám, jako je například chlad a vlhkost. Na druhou stranu je Testliner cenově výhodnější.

Krycí Kraftliner se vyrábí z nového papíru. Základem papíru je buničina, která je vyrobená sulfátovým procesem, jehož hlavní surovinou je ve většině případů jehličnaté měkké dřevo. Díky svému složení z nových a dlouhých vláken má mnohem vyšší ochranné vlastnosti a to nejen při změnách klimatu, jako je například zvýšená vlhkost či chlad. Má také daleko větší pevnost při proražení krabice a průtlaku. Cena kvalitního kraftového papíru je poměrně vysoká, nicméně díky jeho špičkové pevnosti a odolnosti je nenahraditelný.

Použití kraftlineru a testlineru

Kartonové obaly

Krabice z Kraftlineru najdou své využití především tam, kde je potřeba spolehlivě ochránit přepravované produkty před poškozením. Vhodné jsou také při stěhování nebo pro dlouhodobé uskladnění různých předmětů. Díky své zvýšené odolnosti vůči vlhkosti a chladu jsou v těchto případech naprosto spolehlivá volba.

Pokud hrozí poškození produktu způsobeným nárazem, nevhodným zacházením či otřesy nebo pádem, tak obal z Kraftlineru je zkrátka nejvhodnější volba. V takových případech se opravdu nevyplatí šetřit na obalovém materiálu, protože výsledné ekonomické následky mohou být mnohem vyšší než investice do kvalitního obalu. Je nutné také zohlednit emocionální faktor, jako je například nespokojenost vašeho zákazníka s dodáním produktu v poškozeném obalu anebo poškození samotného produktu. Věřte, že nespokojený zákazník nebude šetřit negativním ohodnocením.

Testliner - deformace krabice

Deformace krabice - Testliner 5VVL

 

Proto zákazníkům vždy doporučujeme spíše pevné krabice z pětivrstvé lepenky s vnější krycí vrstvou Kraftliner. Pro nejnáročnější přepravu je vhodné zvolit i vnitřní krycí vrstvu Kraftliner.

Kraftliner - deformace krabice

Deformace krabice - Kraftliner 5VVL

Krycí papír Testliner je vhodný pro krabice z třívrstvé lepenky, kde se předpokládá přeprava lehkých produktů, jednoduchá manipulace a transport na krátké vzdálenosti. Cenová dostupnost Testlineru a dostatečná pevnost, předurčuje jeho použití pro různé výsekové a klopové obaly menších rozměrů. Tento typ krabic využívají především zákazníci z řad e-shopů, kteří zasílají například oblečení, malé elektrosoučástky, různé obaly, ochranná skla na mobily a další lehké produkty, kterým nehrozí poškození nevhodným zacházením.

Výroba kartonových krabic je činnost, kterou děláme s velkým nadšením a věnujeme jí plné nasazení. Proto pokud si nejste jisti výběrem vhodného materiálu pro přepravu vašich produktů nebo potřebujete jakýmkoliv způsobem poradit, tak nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo e-mailu.

Budeme se těšit

Tým PB boxs